HAYALLERDEKAL

HAYALLERDEKAL

Powered ßy :::> A$!K-$€R$€R! ( AhMeT FaRuK ) -_- ( Muhammed ) !!!...HaYaLLeRDe KaLL...!!!
 
Anasayfahayallerdekal.bKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 TEMEL FIKRALARI--1

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
A$!K-$€R$€R!
AdMiNiSTRaTöR-Web MaSTeR
AdMiNiSTRaTöR-Web MaSTeR
A$!K-$€R$€R!

Ikizler Maymun
Mesaj Sayısı : 121
Doğum tarihi : 06/06/92
Kayıt tarihi : 09/05/09
Yaş : 26
Nerden : 013 KeNTLi

MesajKonu: TEMEL FIKRALARI--1   Perş. Mayıs 14, 2009 2:49 pm

Şimdi efendim bizim Karadenizli vatandaşlarımızdan birisi (yani Temel) oldukca şiddetli bir ishale yakalanmış ve hastaneye gitmis.Tabii ilk muyaneyi yapan doktor bakmış ve hemen dahiliye bölümüne sevketmiş. İş bu ya bizimki her nasılsa evraklar karışıp dahiliye yerine psikiyatriye yatırılmış. O da pek ne olduğunu anlamamış ya..
Aradan şöyle 1-2 hafta geçince sevki yapan doktor psikiyatri bölümünde bir arkadaşını görmeye gitmiş.. tam çıkıyormus ki bizim Temel orada...
-- Yahu , demiş... sen ne arıyorsun burada.
-- Bilmeeeeem... beni buraya yatırdılar
-- Eeeee... n'oldu? ... ishalin geçti mi bari?
-- Yok canım... aynı hızda devam ediyor .. ama artık kafama takmıyorum !
-- [ 01 ] -----------
Efendim Temel acil kurtarma servisinde çalışıyormuş. Bunlara hemen otobüs kazası ihbarı gelmiş ve atlayıp gitmişler.. Bir de ne görsünler etrafta ölü/yaralı kırla... Temel hemen takımlarını almış ve bas-basbağıran bir yaralının yanına gitmiş.. Adamcağızın iki bacağı da kırık ve feryadın bini bin para... Temel çok sinirlenmiş..
-Yahu demiş... bu kadar feryat edecek ne var! Senin yalnızca iki bacağın kırık .. baksana şurada duranlara ... onlar ölmüş , hiç bağırıyorlar mı ?
-- [ 02 ] -----------
Temel evlenmiş , gerdek gecesi yatak odasına gitmişler ve temel kıza sormuş :
- Annen sana bişey söylemedi mi ?
- Yooo
- Tüh be ben de sana güveniyordum ..
-- [ 03 ] -----------
Temel ile Dursun Amerika'da yaşarlarken paraları bitmiş ve bir banka soymayı kafalarına koymuşlar. Gece yarısı olmuş , Dursun ve Temel kapıları açıp içeride kasaları aramaya koyulmuşlar. Temel bir kasa görmüş , açmışlar ve içinden bir kase muhallebi çıkmış. Bunu Temel afiyetle yemiş. Daha sonra bir kasa daha görmüşler ve onu da açmışlar bir kase muhallebi daha.. Bunu da Dursun yemiş. Tabii ikisi de şaşırmış koca bankada nasıl para olmaz diye ve orayı terk etmişler. Ertesi gün gazetelerde manşet : Dünyanın en büyük Sperm Bankası soyuldu!..
-- [ 04 ] -----------
Bir Fransız, Bir İngiliz ve bir karadenizli ölüm cezasına çarptırılmış... Ölüm biçimlerinin seçebilme özgürlükleri varmış sadece. Fransız elektrikli sandalyeyi, İngiliz asılmayı ve karadenizli de AIDS mikrobu ile ölmeyi tercih etmiş. Karadeniz'liye AIDS mikrobu kolundan verilmiş ve bizim ki "İsterseniz diğerinden de verebilirsiniz" demiş kurnazca. İğneyi yapanda "Nasıl olsa öleceksiniz neden bir kez daha istiyorsunuz" deyince, "bana birşey olmaz ben prezervatif kullanıyorum da..." demiş!
-- [ 05 ] -----------
Dursun ile Temel iş için Amerika'ya gitmişler. Epeyce iş aramışlar bu arada domuz eti diye et yiyememişler. Aradan uzunca bir süre geçtikten sonra artık ete iyice özlem duymaya başlamışlar. Çat pat öğrendikleri Ingilizce ile bir kafenin önünde "Hot Dog" yazısını tercüme etmişler. Yahu Bu memlekette domuz etinden başka et yok. Bari köpek yiyelim demişler. Birer tane almışlar dursun paketi açıp içine şöyle bir bakmış ve hemen kapatmış ve Temel'e. -Haçan sana cöpeğin neresu celmiştür......
-- [ 06 ] -----------
Temel'e bir işe girmek için sağlık raporu lazım olmuş. Gitmiş tam teşekküllü bir hastaneye. Epey bir muayeneden sonra doktor sormuş.
- Kulaklarınızdan yada burnunuzdan bir şikayetiniz var mı? diye.
- He ya, demiş Temel. Özellikle fanilamı çıkarırken çok zorlanıyorum.
-- [ 07 ] -----------
Temel evlenecek, ama gerdek gecesi ne olacağını bilmediğinden çok korkuyormuş. Babasına durumu sıkıla sıkıla anlatmış. O da "Tamam oğlum, takıldığın yerde bana telefon et, ben sana ne yapman gerektiğini söylerim" demiş. Düğün olmuş, Temel gerdek odasına, omzuna yumruk yiyerek girmiş. Bakmış gelin duvağı örtülü yatağın kenarında oturuyor. Hemen telefona sarılmış "Baba, ne yapacağım" diye. Babadan cevap: "Oğlum, yüz görümlüğünü ver, duvağını aç" Temel yapmış bunları, sonra yine telefona koşmuş "Baba, yardım et" "Oğlum, kızı soy artık" Bunları da hallettikten sonra yine telefonda Temel "Baba ne yapacağım şimdi?" "Eşek oğlum, sen de soyunsana" Temel soyunmuş ve telefona koşmuş "Baba, ben de soyundum, ya şimdi?"
"Oğlum, kızı yatağa yatır" "Baba, yardim et!" "Ah benim salak oğlum, çık şu kızın üstüne!" Temel tam yatağa çıkacakken ayağı kayınca, komudine başını çarpıp yarmış, hemen telefona sarılmış: "Baba, baba, kanıyor"
Baba keyiflenmiş: "Devam et Temel, devam et" Temel kafasını parçalayana kadar komudine vurmuş.
-- [ 08 ] -----------
Bizim idris ile Temel bir zamanlar Amerika'ya gitmişler. Tabii cepte para yok, gördükleri ilan üzerine çıkmışlar kelle avcılığına. Getirdikleri kızılderili kellesi başına 100$. Bir heyecan kızılderili arazisine girmişler ve hemen ilk gün beş tane topladıktan sonra, gece basmış. Bizimkiler de kampı kurmuşlar sonra da yatıp uyumuşlar. Sabah bir gürültü, patırtı içinde bizim idris uyanmış. Bir de ne görsün etrafı bir sürü kızılderili ile sarılı, adamlar çığlıklar atıp etraflarında dört dönmekte. Bizim ki hemen heyecanla Temel'i dürtmüş : "Kalk ula Temel kalk. Haçan paranın .mına goduk."
-- [ 09 ] -----------
-Temel, Dursun'un oğlu. Hergün babasına okulda neler olmuş onu anlatıyor.
-Baba bugün öğretmen harfleri öğretti ben okumayı biliyorum.
Sınıfta en iyi benim. Lazım o yüzden di mi baba.
-Evet oğlum o yüzden.
-Baba bugün koşu yaptık. Ben herkesi geçtim. Lazım diye o yüzden di mi.
-Evet oğlum o yüzden.
-Baba bugün öğretmen çarpım tablosunda 2'leri öğretti halbukisi ben 5'leri biliyrum. Matemetikte de en iyi benim. Laz olduğum için dimi baba.
-Evet oğlum. Lazsın da o yüzden.
-Baba bugün arkadaşların ..klerini gördüm de. Benimki onların iki katı. Lazım o yüzden dimi baba.
-Evet oğlum laz olmasına lazsın ama ayrıca 26 yasındasın.
-- [ 10 ] -----------
Iki karadeniz takımı: Rizesporla Sinop maç yapıyorlarmış.O esnada stadın yanından bir tren geçiyormuş. Sinoplular trenin düdüğünü hakemin bitiş düdüğü zannetmişler ve sahayi terketmisler.Kalan 85 dakikada Rizespor da gol atamayinca maç 0-0 berabere bitmiş.
-- [ 11 ] -----------
Dört kişilik bir eğitim uçağı karadenizde mezarlığa düşmüş...... Lazlar 80 ceset çıkarmışlar ve ölü sayısının artmasından korkuyorlarmış.
-- [ 12 ] -----------
Temel avustralyaya devekuşu avlamaya seyahata çıkıyor.Orada malzemelerin hazırlayıp maceraya atılıyor. Bir virajı dönünce bakıyor 10,15 tane devekuşu. Hemen arabayı durduruyor silahını doğrultuyor.Devekuşları silahı görünce ürkerek kafalarını kuma gömüyorlar.Yani kendi akıllarınca saklanıyorlar. Temel etrafa bakıyor ve kendi kendine sinirli sinirli soruyor:
-Ulan nereye gitti bu hayvanlar?
-- [ 13 ] -----------
Temel Londra'da otelin birinin odasında kara kara düşünüyor.'ulan' diyor."Ben asağıdan içki isterken laz olduğum anlaşılır mi acaba?"
Geçiyor aynanın karşısına ve prova yapıyor....
-Bana bir fvisku,,,,,yok böyle anlarlar
-Bana bir raki......'yok' diyor 'böyle de anlarlar'
-Bana bir bira....Tamam diyor böyle iyi anlamazlar......Ve aşağıya iniyor. Masaya dirseklerini dayıyor ve sesleniyor. Barmen bana bir bira.
Barmen Temeli biraz süzdükten sonra soruyor:
-Birader sen laz mısın?
Temel -uuuy nasıl anladın diyor;
-Burası resepsiyon bar karşıda,
-- [ 14 ] -----------
Temelle Dursun ormanda uyuruyorlar bir ara temel dursuna sesleniyor.
-Dursun ormanın güzelliğine bak. Dursun: -Ağaçlardan göremiyorumki.
-- [ 15 ] -----------
Iki karadenizli karadenizde çay bahçesinde çalışırlarken nataşa'lardan birisi kendilerine doğru yaklaşıyor. Bir miktar para karşılığı kendileriyle birlikte olabileceğini ancak hamile kalmaması için prezervatif kullanmalarının gerektiğini belirtiyor.Mesele halloluyor. Olaydan üç gün sonra Temel büyük bir sıkıntı içinde Dursun'a sesleniyor: -Ulan hamile kalırsa kalsın. Ben artık prezervatifi çıkaracağım.
-- [ 16 ] -----------
Temel'le Dursun plajda dolaşırken. Kapısında 'çıplaklar kampı' yazan etrafı duvarlar ve tel örgülerle çevrili bir yapıyla karşılaştılar. Dursun:
-Temel içeride ne var acaba?
Neyse Dursun yere doğru eğildi.Temel sırtına çıkıp yükseldi.Dursun:
-İçeride ne var?
-İnsanlar..
-Kadın mı erkek mi?
-Nasıl anlayayım. Hiçbiri elbise giymemiş ki?
-- [ 17 ] -----------
Temel hastalanmıştı. Doktora gitti, doktar temelin tedavisinin hergün parmaklanmak olduğunu söyledi. Temel bunun kimseye anlatamayacak kadar utandığı için mecburen hergün doktora gidip orada tedavi oluyordu. Bir gün doktoru yerinde bulamayınca eve gidip durumu utana sıkıla karısına anlattı. Karısı ona tedaviyi doktoru taklit ederek yapabileceğini söyleyince Temel tedaviyi tarif etmeye başladi:
-Karıcığım sol elini sol omzuma koy.
-Tamam
-Sağ elinide sağ omz...?G.?
Temelin jeton düştü:
-Uyyyy Doktur yedum senu..
-- [ 18 ] -----------
Temel bir dostunun evindeki poker partisine davet ediliyor.Soruyorlar kendisine.Poker bilmediğini söylüyor. Ev sahibi temeli yanına çekiyor:
-Bak Temel.Pokerde amaç Asları, Papazları, Kızları falan uyumlu olarak biriktirmeye çalışmaktır.Tüm kağıtları Kupa Floş'u keser. Temel merak ediyor:
-Kupa floş ne demek oluyor?
-Kupa floş çok müthiş bir eldir.Kupa 10,kupa vale,kupa kız,kupa
papaz ve kupa asından oluşur.O eli bulana KARIMI BILE VERIRIM.
Neyse geçiyorlar bir masaya oyunu seyrederlerken birisinin işi çıkıyor.Yerine Temeli oturtuyorlar.Kağıtlar dağıtılıyor.Temel ilk kartı açıyor Kupa as.ikinci kupa kız,kupa 10,kupa papaz veeee kupa vale. Birinci oyuncunun eli iyi olacak ki REST diyor. İkinci PAS,üçüncü de PAS sıra Temelde Temel ev sahibinin kulağına eğilip soruyor:
-Ha senun karı hangisidur daa?
-Karşı masada oturan sarışın..
Temel düşünüyor veeee konuşuyor:
-Bu da PAS....
-- [ 19 ] -----------
Karadenizli bir bilim adamı pirelerle deney yapıyor. Pireye sıçra diyor,pire sıçrıyor.zıpla diyor,pire zıplıyor.Pirenin kanatlarını koparıyor ve zıpla diyor,zıplıyor. Rapor 1:Pire kanatları koparılmış olarak zıpladı. Bu defa ayaklarını koparıyor ve zıpla diyor hareket yok.Bir daha zıpla diyor yine hareket yok.Ve adam yazıyor. Rapor 2:Pirelerin ayakları kopunca kulakları duymuyor.
-- [ 20 ] -----------
Fizik dersinde herkes odev olarak bir proje yapacakmis. Derken beklenen gun gelmis ve herkes projesini anlatmaya baslamis. Sira Temel'e geldiginde Temel elinde bos bir kagitla tahtaya kalkmis.Ogretmen sormus:
- Hani senin projen nerde?
Temel elindeki kagidi gostermis:
- Iste buu..
Bu mu ? Nasil proje bu boyle?
- Bununla hava durumu olcuyorsun efendim.
Ogretmen sasirmis:
- Nasil yani?
- Simdi bu kagitla sokaga cikiyorsun. Elinde kagit oldugu halde elini havaya kaldiriyorsun.Kagit sallanirsa hava ruzgarli demektir. Kagidi goremezsen hava sislidemektir.Kagit islaniyorsa anlaki yagmur yagiyor...
-- [ 21 ] -----------
Temel ile Idris ava cikmis, aranmislar aranmislar birsey yok.sonunda artik vazgecip donecekler yollari uzerinde kocaman bir geyik duruyor.Hemen hayvani oracikta yere devirmisler, sonra arkasindanda dusunmeye basliyorlar,yaa biz bu hayvani simdi nasil eve tasiycaaz.Bakiyolarki kolayi yok hemen boynuzlarina yapisiyorlar haa babam asiliyorlar.uzunca bir sure cektikten sonra tepeyi asiyorlar ve karsida koyleri gozukuyor.Hadi azaldi diye sevinirlerken yolda bir koyluye rastliyorlar amcam tavsiye olarak kuyrugundan ceksenize daha kolay olur diyor.Bunlar da yaa hakkat biz bunu hic dusunmedik diyip basliyorlar kuyrugundan cekmeye.Bir sure gectikten sonra Temel Idrise
"Yaa az once koyu goruyorduk simdi kayboldu gitti"
-- [ 22 ] -----------
Adanali Cemal, Kayserili Kemal ve Temel bu uc arkadas Bogaz Koprusunde tamir yapiyorlarmis ve karilarida bunlara yemeleri icin bir seyler hazirliyormus. Ama hep ayni seyler. Kayserili yemek torbasini aciyor pastirmali ekmek. Adanali aciyor kofte ekmek. Temel aciyor ekmek arasi hamsi. Bu hep boyle devam ediyormus. Neyse gunlerden birgun bunlarin canina tak etmis ve demisler yine ayni seyleri hazirladilarsa kendimizi kopruden atalim. Adanali bakmis ekmege kofteli hop assaga atlamis, Kayserilininki de pastirmali,oda atlamis asagi. Temel bakmis hamsili, o da dayanamamis ve atlamis.
Bunlarin evlerinde de agit yakiliyormus.Adanalinin karisi:
-Vah zavalli kocacigim kofte ekmegi ne cok severdi hep kendi ellerimle hazirlardim.
Kayserili
-Vah zavalli kocacigim pastirmali ekmegi ne cok severdi hep kendi ellerimle hazirlardim
Karadenizli ise
-Vah zavalli kocacigim hamsi+ekmegi ne cok severdi her sabah kalkip kendi hazirlardi...
-- [ 23 ] -----------
Temel Istanbul'a bir arkadasini ziyarete gelir. Birlikte dolasmaya baslarlar. Arkadasi Temel'e bogazi gostermek icin Sehir hatlari vapuruna bindirir. Alt katta vapurun yan tarafindaki tek sira koltuklara otururlar. Temel'in gozu ayni sirada biraz ileride oturmakta olan birine takilir. Arkadasina:
- Su herif Namik Kemal'e benziy! der. Arkadasi guler.
- Yahu Temel, Namik Kemal yillar once oldu.
Temel inanamaz, egilir, tekrar bakar, birkac saniye sonra buyuk bir saskinlikla:
- Lo, bu kipirdiyy!
-- [ 24 ] -----------
Kaptan Temel ve co-pilotu Dursun inise hazirlanmaktadirlar. Kule ile baglanti kurulur, inis izni istenir, pisti gordugu zaman Temel Dursun'a der ki :
- Aman bu pist cok kisaymis, pas gecip bir daha deneyelim..'
Ucak pisti pas gecer ve yeniden manevraya baslar. Kaptan Temel yeniden dalisa gecer ve 'Bismillahirrahmanirrahim' diyerek ucagi indirir. Derin bir nefes aldiktan sonra Dursun'a doner:
- Ya burasi hayatimda gordugum en kisa inis pisti.
Dursun bir sagina, bir soluna bakip cevap verir:
- Evet ama ayni zamanda gordugum en genis pist...
-- [ 25 ] -----------
Temel ile idris bir gun 2 tane at almislar. Ancak bir tane ahirlari varmis, iki ati da ayni ahira koymuslar. Temel demis ki:
- Yav idrus, biz ha punlari karistiriruk. Pen penumkinin yelesini kesayum daa
- Ha can temamdur, diyor idris.
Aradan bir iki gun geciyor. Bir de bakiyorlar iki atinda yeleleri kesik. Temel hemen olaya el koyup,
- Ulu usagum baksana daa. ikusinin de yeleleri kesuktur. Pen penumkinin kuyrugunu kesayum, hacan sen kesmeyesun. Temel kendi atinin kuyrugunu kesiyor. Bir iki gun sonra yine bakiyorlar iki atinda kuyruklari kesik. Temel de idris de hayvanlarin bir taraflarini kesmekten bikiyorlar sonunda Temel bir cozum soyluyor:
- Usagum idrus cel piz sole yapalum. Siyah olani sen al beyazi ben.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://hayallerdekal.benimforum.org
 
TEMEL FIKRALARI--1
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
HAYALLERDEKAL :: Ҳ:●●●[ GoMeDi ]●●●:Ҳ :: Fıkra & Yazılar-
Buraya geçin: