HAYALLERDEKAL
HAYALLERDEKAL
HAYALLERDEKAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAYALLERDEKAL

Powered ßy :::> A$!K-$€R$€R! ( AhMeT FaRuK ) -_- ( Muhammed ) !!!...HaYaLLeRDe KaLL...!!!

Anasayfahayallerdekal.bLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TEMEL FIKRALARI--2

YazarMesaj
A$!K-$€R$€R!
AdMiNiSTRaTöR-Web MaSTeR
AdMiNiSTRaTöR-Web MaSTeR
A$!K-$€R$€R!

Ikizler Maymun
Doğum tarihi : 06/06/92

TEMEL FIKRALARI--2 Empty
MesajKonu: TEMEL FIKRALARI--2   TEMEL FIKRALARI--2 Icon_minitimePerş. Mayıs 14, 2009 2:49 pm

[ 26 ] -----------
Temel'le Dursun Amerika'ya giderler. Ucaktan inince Dursun pasaport islemlerini halletmek icin Temel'den ayrilir. O sirada Temel beklerken hani su para atinca kutu Cola veren makinalardan birine rastlar. O zamanlar ulkemizde yok boyle makinalardan. 25 cent atmalisiniz yazisini gorur. Bir tane atar ve kutu Cola gelir hemen.
Buna cok sevinir bu sefer 50 cent atar. İki tane kola gelir. Acaip sevinir cebindeki butun bozuk paralarla kola alir. Sonra bozukluklari biter gider parasini bozdurur devam eder.40-50 kutu olur. Bu arada Dursun islemleri bitirip yanina gelir ve sasirir. -Temel ne yapiyorsun. O kadar Colayi ne yapacagiz yeter. Al onlari da gidelim der. Temelse.
-Yol valla gidemem. Bugun acaip sansliyim. Ne atsam kazaniyorum. Ben burada biraz daha oynayacagim der.
-- [ 27 ] -----------
Temel bogmaca hastaligina yakalanmis. Acayip bir sekilde oksuruyormus. Sonunda doktora gitmeye karar vermis. Doktorun odasina girmis. Doktor Temeli muayene etmis ve soyle demis;
"Bu verecegim ilaci gunde 3 kez alacaksin va bir hafta sonra kontrol icin tekrar bana geleceksin". Ancak doktor Temel'e yanlislikla guclu bir mushil ilaci vermis.
Temel aradan 2 gun gectikten sonra dayanamayarak doktora tekrar gitmis.
Doktor Temel'e
"Oksurugun nasil oldu?" diye sormus. Temel doktorun suratina bakarak soyle demis
"Cendime cuvenemeyurum ki oksureyum doktor bey".
-- [ 28 ] -----------
Temel bozulan saatini tamirciye goturmus.Saatci kapagi acmis ve saatin durmasina yol acan kucucuk bir karincayi ufleyip cikardiktan sonra Temel'e gostererek:
- İste bundan,demis.
Temel parmagini sakagina goturup:
- Uyy... Pileydum punda bi bit yenugi olduginu amma makinistin olduginu pilmeydum!
-- [ 29 ] -----------
Karadenizli doktor, hastasina bagirmis:
- Saga dort aydur saruluk tedavisi yapayrum da, sen neden baga cinli olduguni soylemeysun ?
-- [ 30 ] -----------
Temel'le Dursun parasutle atlama konusunda iddiaya girmisler.En gec parasutunu acan iddiayi kazanacakmis.Ve bunlar ucaktan atlamislar.Tabi buyuk bir suratle yere dogru yaklasiyorlar.Ikiside iddiayi kazanmak icin parasutu acmiyor. Yere 20-30 metre kala Dursun parasutu aciyor ve Temel'e bagiriyor:
- Ula Temel ! Parasutunu acsana!
Temel'de ona bagiriyor:
- Gerek kalmadi, ha simdi indik zaten!
-- [ 31 ] -----------
Yine Temel'le Dursun askerdeyken komutan bunlara gelmis ve:
- Size bir gorev verecegim.Simdi siz ucakla gideceksiniz ve su bolgeye geldiginizde parasutle atlayacaksiniz. Atladiginizda once kirmizi ipi cekin parasut acilir. Eger acilmazsa yesil ipi cekersiniz o zaman kesin acilir. Asagiya indiginizde ben sizi Jiple bekliyor olacagim.Anlasildi mi? Aynen denildigi gibi Temel ve Dursun ucaga binmis ve atlayacaklari yere geldiklerindede ucaktan atlamislar.Temel kirmizi ipi cekmis ama parasut acilmamis.Bunun uzerine Dursuna bagirmis:
- Dursuun, kirmizi ipi cektim parasut acilmadi!
Dursun da karsilik vermis:
- Ula benimkide acilmadi!
Bunun uzerine Temel yesil ipi cekmis, parasut yine acilmamis.Temel yine
Dursuna bagirmis:
- Ula yesil ipi cektim yine acilmadi!
Dursun da ayni sekilde bagirmis:
- Ula bende cektim benimkide acilmadi.
Sonra Temel sinirle bagirmaya baslamis:
- Ula bu komutanin hic bir dedigi cikmadi Allah bilir bizi asagidabeklemiyordur!
-- [ 32 ] -----------
Trabzon'da bir grup laz çok agaç kesebilmek için Amerika'dan elektrikli testere getirtmeye karar vermisler. Gerekli baglantilar kurulduktan sonra para odenmis ve birkaçtane elektrikli testere alinmis. Garanti kagidinda da gunde enaz 500 tane agaç kesecegi belirtiliyormus. Herneyse, bizimkiler koyulmuslar ise. Aksam oldugunda en fazla agaç kesen Temel'mis ve sadece 50 tane agaç kesmis. Dogal olarak herkes sasirmis. Bir sonraki gun Temel zorlayarak sayiyi 100'e çikarmis. Daha sonraki gun aksam Temel yerinden kalkamaz haldeymis ve sadece 150 tane agaç kesebilmis. Artik bizimkiler Amerika'dan bir yetkili çagirmaya karar vermisler. Yetkili gelmis ve birlikte ormana gitmisler. Amerikali motorun ipini çekip çalistirmis ve dogal olarak "virrrr" diye bir ses... Bizimkiler hep bir agizdan,
- Uyy o ne???
-- [ 33 ] -----------
Karadenizli, istanbul'da gezerken tam onunde bir genç kiz bisikletten dusunce, kizcagizin bacaklari yukari kalkip etegi açilmis... Delikanli bu sahneyi buyuk bir zevkle seyrederken genç kiz hemen toparlanmis ve durumu idare etmek için sormus:
- "Reflekslerimi gordunuz degil mi?"
- "Uyy, istanbul'da oyle mi deysunuz ona...?"
-- [ 34 ] -----------
Iki karadenizli yilan, karadeniz ormanlarinda yuruyorlarmis. Biri otekine sormus:
- Ula piz zehirlu yilanmiyik da?
- Haçan nerden çikti pu simdu?
- Az once dilimu isirdimda.
-- [ 35 ] -----------
İdris methini çok duydugu için Afrika'ya safariye gitmis. Ufak ufak avlanmaya baslamislar. Aksam safariye çikanlar konusuyormus. iste, ben bir aslan vurdum, ben iki kaplan vurdum... Bizimkine sira gelmis:
- Pen iki tane nobum furdum.
Safariciler, herhalde bir sey vuramadi, kafadan atiyor, diye geçistirmisler. Ertesi gun av donusu yine sunu vurdum, bunu vurdum diye konusulurken idris yine dokturmus:
- Pen iki tane daha nobum furdum.
Avcilar, bu adam yine atiyor diye dusunmusler. Daha ertesi gun sira bizimkine geldiginde yine;
- Pes nobum daha furdum, deyince dayanamamislar. Yahu kardesim nasil bir seydir su nobum?
- Valla, pen elimde tufek ile dolasayrum. Çalularun arasundan "Noo buumm , noo buumm" diye kara kara pi seyler pagura pagura çikayi, pende furayrum....
-- [ 36 ] -----------
Temel Istanbul'a ilk kez gelmis ve koyunda methedilen sinek bari arayip durmus.En sonunda sinek bari bulmus ve iceri girmis.Ickisini icerken kendi kendine dusunmus "ulan bu sinekli barin ne ozelligi var herkes methetti hic bi ozelligi yok"
Ihtiyactan tuvalete gittiginde bir de ne gorsun pisuvar altindanmis."demek buranin ozelligi buymus" demis.
Geri donup ickisini icmis.Ertesi aksam yine gelmis.ickisini bitirince tuvalete gitmis ki altin pisuvar orada yokmus. Kizgin bir sekilde geri donmus.barmene catmis:
"Hani buranin altin pisuvari kardesim bir ozelliginiz vardi o da yok simdi"
Barmen kenarda duran iri yari birine seslenmis:
"Abdullah abi gel dun aksam senin saksafona iseyen adami buldum"
-- [ 37 ] -----------
Temel evde radyo dinliyormus. Birdenbire yayin kesilmis spiker duyuru yapmaya baslamis:
- Sayin dinleyiciler:Dunyamiza uzaylilarin indigi bildirilmistir.
Konu arastirilmaktadir. Lutfen ikinci bir emre kadar evlerinizden cikmayiniz, kapilari kilitleyiniz,perdeleri kapatiniz,...' Temel bunun uzerine hemen kalkmis, tum kapilari ve pencereleri gozden gecirip radyonun basina donmus. Iki saat sonra yeni bir duyuru yapilmis:
- Sayin seyirciler, uzaylilarin kotu niyetlerinin olmadigi, dunyamiza dostane amaclarla geldikleri ve kucuk kirmizi yaratiklar olduklari belirlenmistir. Lutfen disari cikiniz ve gordugunuz ilk kucuk kirmizi yaratikla kontak kurunuz.' Temel disari cikmis, biraz yurumus, yolun kenarinda kucuk kirmizi bir yaratik gormus. Sormus:
- Merhaba, kimsindur, ne yapaisun?'
Yaratik cevap vermis:
- Ben Dursun,sicayrum!'
-- [ 38 ] -----------
Temel'in basi kasinmis, sapkasinin ustunden basini kasimaya baslamis...
"Yahu n'aapiyorsun?" diyenleri terslemis:
- Kiçiniz kasininca pantolonunuzu çikaray misunuz???
-- [ 39 ] -----------
Temel doktor olmus. Karsisina bacagi mosmor, davul gibi sismis bir hasta getirmisler.
- Ayaguna simsicak bir bez saracaksin, yarina birseyin kalmaz, diye ne yapmasi gerektigini anlatmis.
Hasta ertesi gun bacagi daha da sismis bir halde çikagelmis. Temel yeni tedavi onerisini yapmis.
- Ayagunu buz torbasuna sar, birseycugun kalmaz...
Hasta sasirmis.
- iyi ama, daha dun tam tersini soylemistiniz.
Doktor Temel adama ters ters bakmis:
- Ne yani hemserum, tip bu, hiç celisme costermeyecek mi?
-- [ 40 ] -----------
İdris vitrinleri dolasirken bir dukkana girmis.
- iyi cunler, leylak renci bir gomlek almak isteyrum...
Tabii, demis satici ve leylak rengi bir gomlek cikarmis. idris gomlegi gorunce birden parlamis...
- Ula ben senden leylak renci comlek istedum, sen baga karularun giydigi comleklerden verdun. Sen benimle dalga mi geceysun!!??
- Ama beyefendi, siz leylak rengi istemediniz mi, iste leyl..
- Sen birak simdi oni, baga surada duran gibi bir comlek ver...
Satici bakmis gosterdigi gomlege,
- Ama o beyaaazzz...
İdris, saticiya "Ne kadar cahilsin" der gibi bakmis...
- Hemserum, beyaz leylak yok midur?
-- [ 41 ] -----------
Temel'in inegi hastalanmis. Komsusu Cemal'e gitmis.
- Ula inegun hastalandugunda ne vermistun?
- Tuz ruhi...
- Eyi...
Temel ertesi gun kosa kosa geri donmus...
- Ula inegum oldi...
- O zaman benimci de olmisti...
-- [ 42 ] -----------
Taksiye binen Temel: "İstasyona cek..." der.
Kisa bir saskinlik geciren sofor: "Burasi ?stasyon !!" der.
Temel: "Hacan bir daha boyle hizli citmeyesun..." der.
-- [ 43 ] -----------
Motor meraki olan bizim Temel Almanya'ya gitmis ve kendisine bir Kawasaki almis.Otoyola cikip baslamis hiz yapmaya.Bir sure sonra ilerde gitmekte olan bir Mersedese yetismis ve Mersedesin soforune sen Kawasakiyi bilirmisin diye sormus. Mersedesin soforu evet diyene kadar temel vuuuuun diye uzaklasmis gitmis.Mersedesin soforu basmis gaza ve Temel'e yetisip sormus peki sen Mersedesi bilirmisin diye.Temel bilmem demis ve vuuuuuun diye uzaklasmis.Az sonra Temel buyuk bir kaza gecirmis.Mersedesin soforu gelmis Temel'in yanina ve sormus. "Sen neden Kawasakiyi biliyormusun diye sormustun ?"
Temel kaldirmis kafasini "Kawasakinin freni neredeydi acaba ?"
-- [ 44 ] -----------
Temel evlenmis.Kizin babasinin evini ziyarete gitmisler.Gece Fadime sevismek istememis.
-Nedey kacaysun,diye sormus Temel
-Ha pura pabamin evii,demis Fadime
-Purasi pabanin evi de,pizim ev cerhane midur?
-- [ 45 ] -----------
Temel parasutle inerken asagidan yukselen Cemal'i gormus.
-Nereden celeysun,demis
-Cephanelikten,demis Cemal
-- [ 46 ] -----------
Temel dahiliyeciye gitmis.Doktor ona neyinin oldugunu sormus.
-Oksurayrum,demis Temel.
-Ne zamanlar oksuruyorsun?
-Tuvalette oturayurken kapiyu tiklattiklari zaman,demis Temel.
-- [ 47 ] -----------
Temel Eskisehir'den Ankara'ya gidecek bir trene binmis. Karsisindakine nereye gittigini sormus,İstanbul'a gittigini ogrenince,
-Teknoloji ne cadar celisti,pen purada oturayrum Ancara'ya,sen carsumda oturaysun İstanbul'a cideysun.
-- [ 48 ] -----------
Temel bilim adami iken bir arkeoloji arastirmalari konferansina davet edilir. Amerikalilar anlatmaya baslar;
-Biz ulkemizde yaptigimiz kazilarda 25 metre asagi indik ve telefon kablolari bulduk.Oyleyse bizim atalarimiz asirlar once telefon kullanmislardir.
Sira turkiyeye gelir ve Temel baslar anlatmaya
-Biz ulkemizde yaptigimiz kazilarda 50 metre asagi indik ama birsey bulamadik.Oyleyse atalarimiz telsiz telefon kullanmislardir.
-- [ 49 ] -----------
Telefonda Temel cok endiseli ve telaslidir; "Aman Doktor bey, cocuk bizim prezarvatifi yutti, yetis!" Doktor aceleyle hazirlanir, cikmak uzereyken telefon yine calar. Yine Temel ama bu kez gayet neseli ve rahatlamistir.
"Doktor Bey, celmene hacet kalmadi, pi prezarvatif taha bulduk!"
-- [ 50 ] -----------
Temel'e imam birgun:
-Islamin en saglam destegi abdesttir.
Temel:
-Nasi en saglam! Pi osuruga cokeyi!
http://hayallerdekal.benimforum.org

TEMEL FIKRALARI--2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TEMEL FIKRALARI--3